„Sprawa Rusałki” – superprodukcja dla Audioteka.pl

Klient:

Audioteka.pl

Strona www:

https://audioteka.com/pl/audiobook/sprawa-rusalki
Nad poznańskim jeziorem Rusałka zostaje zabity biegacz. Sprawą postanawia zająć się Anka, dziennikarka z małego miasteczka. Rusza do Poznania, by być na bieżąco ze wszystkimi ustaleniami śledztwa. Przypadkowo nawiązuje kontakt z policjantką Lidką, która ma pewną teorię na temat zbrodni, ale jej głos jest bagatelizowany na komendzie. Sprawa Rusałki szybko okazuje się nie tylko materiałem śledczym, ale też silnym wyzwalaczem społecznego, kobiecego poruszenia. Jak mit o słowiańskim demonie ożywa we współczesnym świecie? Czy morderstwa mogą mieć szlachetne podłoże? Czy może są znakiem upadku współczesnego społeczeństwa? Scenariusz: Hanka Dziubińska Reżyseria: Ewa Małecki W rolach głównych: Lidka – Katarzyna Dąbrowska Anka – Aleksandra Domańska Marek – Eryk Kulm Jr

Brief

Audioserial zakładał stworzenie 6 odcinków historii po około 30 minut każdy.

„Hanka Dziubińska pokazała mi świat z perspektywy kobiet. Pokazała mi pewne zdarzenia z perspektywy kobiecej i one dla mnie, jako mężczyzny, mogły się wydać neutralne, ale gdy spojrzałem na nie z perspektywy kobiecej to pomyślałem: o k***a, to jest przerażające!”

Tak o moim audioserialu wypowiadał się Wojciech Chmielarz. Co tak przeraziło zdobywcę Wielkiego Kalibru? Zapraszam do odsłuchania i sprawdzenia na własnej skórze!

„Sprawa Rusałki”, superprodukcja dla Audioteka.pl